Gran kommune logo

Fugleliv på Hadeland: Fra vipe til storfugl.

Vipe som går i en åker / eng/ beitemark

Onsdag 12. november kl. 19.00 - 20.30 inviterer BirdLife Hadeland lokallag, i samarbeid med Gran bibliotek og Hadeland Litteraturforum, til en spennende kveld med fokus på natur og fugler i vårt eget nærområde. Arrangementet foregår på biblioteket i Gran.

Hvordan står det egentlig til med fuglelivet på Hadeland?

Kvelden åpner med en presentasjon av prosjektet for bevaring av vipa på Hadeland – en art som mange forbinder med vårlige marker og karakteristiske rop, men som de siste årene har vært i kraftig tilbakegang. Prosjektet oppsummerer status og deler innsikt fra ulik forskning på artens hekkebiologi.

Deretter følger et foredrag om storfugl, ved Knut Tore Gundersen. Han deler kunnskap, erfaringer og refleksjoner om storfuglens situasjon og betydning i norsk natur – en art mange kjenner som skogens majestet.

Velkommen til en kveld for alle som er nysgjerrige på fugler, naturvern og lokalt naturmangfold!

Arrangementet er gratis og det blir enkel servering.

Sist oppdatert

Fant du det du var på jakt etter?